Jak budować społeczność wokół bloga? Słów kilka o zdobywaniu czytelników.

By | 19:19 7 komentarzy
Pewnie bardzo często zastanawiacie się jak zdobyć czytelników na blogu, jest wiele szybkich sposób takich jak np. konkursy czy rozdania ale jak pewnie zdążyliście się przekonać są to czytelnicy, którzy tak naprawdę są u nas tylko po to, aby czerpać korzyści- w tym przypadku akurat, aby zdobyć nagrodę. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest o czytelnika rzetelnego, stałego, który będzie wchodził do nas nie tylko ze względu na korzyści ale dla treści również. Dzisiaj zaprezentuję Wam kilka sposób na to, jak zdobyć takiego czytelnika.


1) Publikuj wpisy kilka razy w tygodniu.

Częsta publikacja wpisów na blogu pomoże w zdobyciu czytelnika, ponieważ lubimy wchodzić na takie strony, na których się coś dzieje. Istotną sprawą jest pokazanie czytelnikom odwiedzającym blog po raz pierwszy, że jest on stale aktualizowany, tak aby poczuli, że jutro mogą tu znaleźć coś nowego. Skłoni ich to do dodania twojego blogu do ulubionych. Wpisy muszą być ciekawe i angażujące więc zawsze staraj się na końcu artykułu zadać pytanie, aby być w stały kontakcie z czytelnikami poprzez odpowiadanie na komentarze.

2) Wybierz łatwą nazwę dla swojego bloga.

Bardzo często wydaje nam się, że jeśli nazwa naszego bloga będzie długa i skomplikowana to będzie to wyglądało bardziej profesjonalnie.. Nic bardziej mylnego! Przeciętny człowiek ma tyle na głowie, że naprawdę nie ma ochoty zapamiętywać trudnych nazw, a w szczególności długich. Ciężko nie zauważyć, że najpopularniejsze kanały na Youtube lub blogi to te, które mają krótkie, łatwe do zapamiętania nazwy. 


3) Zaoferuj czytelnikom interesujące gadżety.

Bardzo łatwo zauważyć jest, że na różnych imprezach czy akcjach charytatywnych rozdawane są lub sprzedawane gadżety z nazwą firmy lub osoby- pozwala to nam na promocje swojego wizerunku.
Osoba, która wejdzie w posiadanie np. koszulki z nadrukiem z naszym logo będzie w jakimś stopniu dla nas reklamą. Często takim nadrukiem może być stały tekst używany na naszym blogu lub kolorowana grafika z naszą nazwą. Przyznam szczerze, że sama jestem szczęśliwą posiadaczką koszulek i kubków z nazwami twórców, których bardzo lubię. Warto też pomyśleć nad zorganizowaniem rankingu dla naszych komentatorów i pod koniec miesiąca najaktywniejszemu czytelnikowi podarować kubek z naszym logo.


4. Komentarze na innych blogach

Istotnym krokiem do zwiększenia odwiedzin na Twoim blogu jest również umieszczanie komentarzy na innych blogach . Szczególnie, gdy ktoś zostawi komentarz na twoim blogu, odwiedź jego bloga i umieść tam komentarz, jest to również forma podziękowania za komentarz tej osoby. Pamiętaj jednak o tym, aby twoje komentarze były wartościowe i coś wnosiły do danego posta na innym blogu. Nikt nie zaakceptuje komentarza, który ma charakter spamu i zresztą czy chciałbyś  widzieć takie komentarze na twoim blogu?

5) Posiadanie profili w mediach społecznościowych.

Masz konto na Facebooku? Instagramie? Snpachacie? To miejsca, które skupiają miliony użytkowników, ludzi, którzy podobnie jak ty szukają ciekawych informacji, a także ciekawostek o innych osobach im znanych, na przykład znajomych.  Wymienione portale dają szereg opcji dla osób, które chcą zaangażować innych w ciekawe dyskusje, poinformować o interesujących wydarzeniach czy podzielić się posiadaną wiedzą. 
Warto informować tam czytelników o swoich nowych wpisach i ciekawych aktualnościach. 


Jakie znacie sprawdzone sposoby na promocję bloga? :)

                                                                                       Buziaki,
                                                                                                Magda
Nowszy post Starszy post Strona główna

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajne rady dla początkujących kochana :) Podoba mi się patent z koszulkami bądź innymi gadżetami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy jest pomysł z gadżetami, nigdy o tym nie myślałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Post bardzo pomocny, osobiście staram się co do punktu 1 i publikować częściej posty, ale niestety brak czasu.
  https://mylifeiswonderful9.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dopiero zaczęłam tworzyć bloga o testowaniu produktów , ciężko jest zdobyć czytelników. Nie posiadam kont na portalach społecznościowych i nie chciałabym ich mieć ale widzę , że bez tego ani rusz. Większość konkursów czy też w zgłoszeniach do testowania zazwyczaj chcą aby takie konto posiadać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny artykuł. Sama stawiam wciąż małe kroczki i miałam wiele momentów zwatpienia, ale blogowanie sprawia mi niesamowita frajdę, a nawet garstka stałych czytelników dodaje skrzydeł i unosi nad krzesłem w trakcie tworzenia posta. Wszystko co robię, robię sama i do wszystkiego dochodzę powoli, ale wiem jak ważna jest stala komunikacja. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przydatne informacje w blogowaniu :)
  Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz - jest dla mnie bardzo cenny!
Dziękuję że jesteście, zaglądacie i czytacie ;-)
Wielka prośba o nie dodawanie linków blogów, reklam oraz spamu.
Pamiętajcie- bez Was- nie byłoby tego bloga :)